Możliwość komentowania Dzieje się na FPSie S04E06: Blanch – Alicja Wlazło została wyłączona

1

Niepoprawna optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Nie poddaje w wątpliwość istnienia smoków; zwykła się nawet upierać, że w przeszłości udało jej się jednego oswoić. Pisanie towarzyszyło jej od zawsze, ale dopiero cztery lata temu zaczęła poważne prace nad debiutancką powieścią, „Mrokiem”.
Fantastyka to jej żywioł. Nawiedzana przez milion pomysłów na minutę, obawia się, że nie starczy jej życia na spisanie chociażby części.
Ponadto jest absolwentką kursów kreatywnego pisania, dzięki którym doceniła potęgę konstruktywnej krytyki.

Alicję spotkamy w aż 3 blokach:

1. Panel dyskusyjny: Pisanie – jak zacząć i jak wytrwać?

Stawiasz pierwsze kroki w pisarstwie, a może dopiero zamierzasz zacząć? Czujesz, że masz ciekawą historię do opowiedzenia światu, jednak nie wiesz, jak się do tego zabrać? Napisałeś swój wymarzony tekst, jednak co dalej? Jeżeli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, ten panel dyskusyjny jest dla ciebie!

2. Warsztat: Bohater na miarę Sherlock’a

Intrygujący, nieszablonowy, sarkastyczny, a może delikatny, dobry, lecz przy tym wyrachowany? Jak stworzyć bohatera zapadającego w pamięć oraz chwytającego czytelników za serca? Czy bohater powinien być pozbawiony wad?

3. Prelekcja: Anioły i demony – dlaczego ich historie tak nas fascynują?

Temat, do którego często powracamy w fantastyce – zarówno z punktu widzenia czytelnika, jak i pisarza. Jednak, dlaczego tak się dzieje? Czy nie jesteśmy znudzeni odwieczną walką dobra za złem? A może za całą tą magiczną otoczką kryje się coś jeszcze?